image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image

 

Depo Photos Dünyasına Hoşgeldiniz !

Uzun bir yolun başlangıcı bu kısa yazı...

Depo Photos 500 bin kareyi aşan görsel arşivi ile Türkiye'nin yeni editoryal fotoğraf ajansı olarak çok yakında burada yayına başlıyor. Siyasetten magazine, spordan sanata fotoğraf adına aradığınız herşeyi kısa bir süre sonra Depo'da bulacaksınız.

Türkiye'nin görsel tarihine ulaşabilmede en önemli kaynak olma hedefiyle yola çıkan Depo Photos ekibi, iki yıla yaklaşan bir çalışma sonucunda ilk etapta 100'ün üzerinde önemli fotoğrafçının 15 milyondan fazla fotoğrafını inceleyerek 500 bin karenin üzerinde dev bir fotoğraf arşivi oluşturdu. Bu süre içinde deneyimli editörlerimiz tarafından yürütülen özenli çalışma sonucu, daha önce günyüzüne çıkmamış, hiçbir yerde yayınlanmamış yüzbinlerce kare film taranarak dijital ortama aktarıldı. 

Arşivdeki fotoğraflara, Depo Photos için özel olarak yapılan güçlü bir yazılım ve kullanışlı bir arayüz ile ulaşabileceksiniz. Yazılımımızda da, içeriğimiz kadar iddialıyız.

Peki nasıl tanımlayabiliriz kısaca Depo Photos'u?

Bizler büyük ve gittikçe de daha büyüyecek olan bir fotoğrafçı kolektifinin görünen yüzüyüz. Çektikleri fotoğraflarla ülkenin görsel tarihini belgeleyen foto muhabirleri ve belgesel fotoğrafçıların yanı sıra koleksiyonerler de ellerindeki görsel hazineyi bu çatı altında sergileyecekler. Sadece geçmişi değil, bugünü de birbirinden yetenekli isimlerin vizörlerinden takip edebileceksiniz bu sayfalarda. 

Unutmadan... Depo Photos, deneyimli isimlerin yanı sıra genç isimlere de kapısını sonuna kadar açık tutacak. Ülkenin görsel tarihini fotoğraflarıyla belgeleyen, arşivlemede katkısı olacağına inanan herkese yer var aramızda, çünkü;

Ülkenin görsel tarihini birlikte yazacağız!

 

iletişim için : [email protected]